Podsticaji u sektoru proizvodnje vina

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
  • Autor
    Članci
  • #520942
    Jelić Miloš
    Učesnik

      Предмет подстицаја у складу са овим правилником јесу прихватљиве инвестиције и трошкови у сектору производње вина који се односе на изградњу објеката винарије, општи трошак и/или куповину нове опреме, уређаја и машина, у функцији производње вина.
      Трошкови који се односе на грађење и/или доградњу објекта винарије сматрају се прихватљивим до износа од 60.000 динара по квадратном метру предметног објекта, а трошкови који се односе на реконструкцију, адаптацију и санацију постојећег објекта сматрају се прихватљивим до износа од 35.000 динара по квадратном метру предметног објекта.
      Трошкови који се односе на изградњу објекта винарије прихватљиви су до укупно 1.000 m² бруто грађевинске површине објеката, а трошкови изградње дегустационе сале прихватљиви су до 30% укупне површине ових објеката.
      Право на подстицаје остварују лица која су уписана у Регистар пољопривредних газдинстава и налазе се у активном статусу, и то: предузетник; привредно друштво; земљорадничка задруга која има најмање пет чланова задруге који су уписани у Регистар као носиоци или чланови пет различитих комерцијалних породичних пољопривредних газдинстава у активном статусу и задужбина регистрована у складу са законом којим се уређују задужбине и фондације.
      Управа за аграрна плаћања расписује јавни позив за подношење захтева за остваривање права на подстицаје, који се објављује на званичној интернет страници Управе.
      Захтев за остваривање права на подстицаје за инвестиције у прераду и маркетинг пољопривредних и прехрамбених производа у сектору производње вина за 2020. годину, подноси се у периоду од 15. марта до 29. априла 2022. године.
      Подстицаји се утврђују у процентуалном износу од вредности прихватљиве инвестиције умањене за износ средстава на име пореза на додату вредност, у складу са законом којим се уређују подстицаји у пољопривреди и руралном развоју, односно посебним прописом којим се уређује расподела подстицаја у пољопривреди и руралном развоју.
      Максимални износи подстицаја по појединој врсти подстицаја јесу:
      1) за инвестиције у изградњу објеката винарије – 30.000.000 динара;
      2) за набавку нове опреме, уређаја и машина у функцији производње вина – 10.000.000 динара;
      3) за опште трошкове – 1.000.000 динара.
      Највиши укупни износ подстицаја који корисник подстицаја може да оствари у једној календарској години је 41.000.000 динара.
      Милош Јелић , саветодавац за рурални развој

    Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
    • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.