Zajednička poljoprivredna politika EU

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
  • Autor
    Članci
  • #595703
    Stević Bojan
    Učesnik

      Заједничка пољопривредна политика ЕУ

      Будућа пољопривредна политика Републике Србије,  као земље у процесу приступања ЕУ, посебно део који се односи на директна плаћања, биће потпуно усклађена са Заједничком пољопривредном политиком ЕУ. Одређени ниво флексибилности биће омогућен у начину одобравања плаћања, јер се узимају у обзир карактеристике и специфичности националне пољопривреде.

      Заједничка пољопривредна политика ЕУ  има за циљ да обезбеди довољне количине  хране за становништво, одрживо управљање природним ресурсима, равномеран развој руралних подручја, као и пристојан животни стандард пољопривредницима и запосленим у пољопривреди и снабдевање разноврсном безбедном храном. Да би се постигли дефинисани циљеви потребно је обратити пажњу на три групе мера:

      1. Директна плаћања
      2. Мере уређења тржишта
      3. Мере руралног развоја

      Допунска подршка дохотку за младе пољопривреднике, биће намењена младим пољопривредницима који се први пут региструју као пољопривредници. Старосна граница за младог пољопривредника у новој Заједничкој пољопривредној политици до 2027. године  је 35-40 за све државе.

      Млади пољопривредник мора бити носилац газдинства који је прошао одговарајућу обуку, коју дефинишу државе чланице, да би добио ову врсту подршке.

      Максимално трајање подршке у оквиру ове мере је до 5 година, почев од прве године подношења захтева. Плаћање се може спроводити на основу прихватљивог хектара или као паушално плаћање по пољопривреднику. О максималном броју хектара прихватљивом  за подршку одлучује се на националном нивоу.

    Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
    • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.