- This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated 2 godine, 2 meseci ranije by Milošević Mirjana.
-
AutorČlanci
-
20.10.2022 u 17:13 #523823Milošević MirjanaUčesnik
Подстицаји за сертификацију квалитета хране, органских производа и производа са ознаком географског порекла обухватају подршку сертификaцији: система управљања безбедношћу хране према ISO 22000, FSSC 22000, BRC, IFS, GOST-R стандарду, добре пољопривредне праксе према GLOBALG.A.P. стандарду, система квалитета хране према HALAL стандарду, система квалитета хране према KOSHER стандарду, производа добијених методама органске производње, производа са ознаком географског порекла, каои производа са ознаком „српски квалитет”.
Право на подстицаје имају лица уписана у Регистар пољопривредних газдинстава, и то:
Физичко лице, носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства,
Предузетник,
Правно лице, као и
Удружење.
Физичко лице има право да поднесе захтев за подстицаје за сертификацију добре пољопоривредне праксе GLOBALG.A.P. стандард, производа добијених методама органске производње, производа са ознаком географског порекла, као и производа са ознаком „српски квалитет”.
Предузетник и правно лице имају право да поднесу захтев за све подстицаје прописане Правилником, а удружење само за подстицаје сертификације производа добијених методама органске производње и производа са ознаком географског порекла.
Захтев за остваривање права на подстицаје за спровођење активности у циљу подизања конкурентности кроз сертификацију система квалитета хране, органских производа и производа са ознаком географског порекла, подноси се Министарству – Управи за аграрна плаћања за сваку календарску годину, у периоду од од 15. априла до 31. октобра текуће године.
Захтев се подноси једанпут годишње, а може се поднети за један или више подстицаја.
Износ подстицаја је 50% од вредности трошкова плаћеног износа сертификације, без обрачунатог пореза на додату вредност, односно 65% од вредности трошкова плаћеног износа сертификације, без обрачунатог пореза на додату вредност у подручју са отежаним условима рада у пољопривреди. Највиши укупни износ подстицаја по кориснику је 1.000.000 динара.Саветодавац за агроекономију
Мирјана Милошевић -
AutorČlanci
- Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.