- This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated 3 godine, 9 meseci ranije by Stojanović Aleksandar.
-
AutorČlanci
-
21.03.2021 u 13:54 #517366Stojanović AleksandarUčesnik
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управа за аграрна плаћања, расписало је Јавни позив за подношење захтева за одобравање подстицаја за инвестиције за електрификацију поља у 2021. години.
Ово је мера која је битна нарочито за оне произвођаче којима је потребно довођење електричне енергије на имања, летњиковце или испаше за стоку, за пумпе за артерске бунаре или наводњавање уопште, за производњу у заштићеном простору као што су пластеници, за увођење наџорних система или метеостаница.
Предмет подстицаја су прихватљиви трошкови инвестиције за електрификацију поља, који обухвата прихватљиве трошкове инвестиције за: набавку каблова и остале пратеће опреме; припрему терена и прикључка на електро мрежу.
Право на ову брсту подстицаје остварују лица која су уписана у Регистар пољопривредних газдинстава и налазе се у активном статусу, и то: физичко лице – носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства; предузетник; привредно друштво и земљорадничка задруга – која има најмање пет чланова задруге који су уписани у Регистар као носиоци или чланови пет различитих комерцијалних породичних пољопривредних газдинстава у активном статусу.
Приликом подношења захтева за остваривање права на подстицај корисници су у обавези да поред остале документације доставе предрачун за предмет инвестиције, не старији од 30 дана од дана подношења захтева и потврду од јавног предузећа „Електропривреда Србије” да је катастарска парцела која је предмет инвестиције обухваћена пројектом изградње електро мреже средњег или високог напона и да је на њој могућ прикључак на електромрежу.
Услови за остваривање права на ове подстицаје су да је катастарска парцела која је предмет инвестиције у власништву подносиоца захтева, односно је основ коришћења на основу уговора закљученог са закуподавцем на период закупа, односно коришћења од најмање пет година, нема евидентираних доспелих неизмирених дуговања према министарству надлежном за послове пољопривреде, не користи подстицаје по неком другом основу, да су измирене доспеле обавезе по основу јавних прихода и да није започета реализација инвестиције. Добављач и подносилац захтева не смеју представљати повезана лица.
Расположива средства ће се додељивати на основу приспећа захтева, па се скреће пажња заинтересованима на момент пријављивања.
Након административног поступка, решењем се утврђује право на коришћење подстицаја и износ подстицаја, исплаћује се на наменски рачун корисника подстицаја, након чега је дужан да у потпуности реализује прихватљиву инвестицију из предрачуна и поднесе Управи прописану документацију којом се доказује реализација инвестиције.
Подстицаји се утврђују у износу од 90% вредности прихватљиве инвестиције у складу са законом којим се уређују подстицаји у пољопривреди и руралном развоју. Највиши укупни износ подстицаја који корисник подстицаја може да оствари у 2021. години је 800.000 динара.
Захтев за подстицаје се подноси у периоду од 1. фебруара до 1. септембра 2021. године, преко Писарнице републичких органа управе улица Немањина број 22-26, Београд, или поштом на адресу: Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управа за аграрна плаћања, Булевар краља Александра бр. 84, 11050 Београд.Александар Стојановић, дипл. инж. -
AutorČlanci
- Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.